Достапни линкови

Претседателот Иванов лично им честита на членовите на новата Влада


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска, во вилата Водно, ги прими членовите на новата Влада на Република Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев.

Иванов на сите поединечно им го честита изборот и им посака успешна работа.

XS
SM
MD
LG