Достапни линкови

Полскиот претседател Дуда во посета на Грузија


Полскиот претседател Анджеј Дуда

Полскиот претседател Анджеј Дуда од денеска е во посета на Грузија каде ќе оствари средба со неговиот колега Гиорги Маргвелашвили, премиерот Гиорги Квирикашвили и собранискиот спикер. Во фокусот на разговорите ќе биде интеграцијата на Грузија во ЕУ и НАТО, како и ситуацијата во Абхазија и Јужна Осетија. Ова е прва посета на Дуда на Грузија.

XS
SM
MD
LG