Достапни линкови

Мекејн: Путин е поголема закана за светот од ИД


Американскиот сенатор Џон Мекeјн

Американскиот сенатор Џон Мекeјн изјави дека рускиот претседател Владимир Путин е поголема закана за безбедноста во светот од милитантите на Исламската држава. Тој побара проширување на санкциите врз Москва поради обвинувањата за мешање во американските претседателски избори. Тој додаде дека иако се уште нема докази дека Русија успеала да го смени резултатот на изборите во САД, Кремљ се уште се обидувал да влијае врз избори и во други земји, како например Франција.

XS
SM
MD
LG