Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен западен ветер. Попладне во планинските предели ќе има услови за локален краткотраен дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од осум до 12, a дневната од 19 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен западен ветер. Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната до 29 степени.

XS
SM
MD
LG