Достапни линкови

Самит на Г-7 на Сицилија


Лидерите на 7-те индустриски најразвиени земји во светот, во Таормина, Сицилија, одржуваат дводневен состанок, посветен на надминување на разликите во врска со трговијата и климатските промени. Според дипломатски извори, за овие прашања, САД имаат различни ставови со другите учесници на самитот.

Категории

XS
SM
MD
LG