Достапни линкови

Самит на Г-7 на Сицилија


Самит на Г-7 на Сицилија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Лидерите на 7-те индустриски најразвиени земји во светот, во Таормина, Сицилија, одржуваат дводневен состанок, посветен на надминување на разликите во врска со трговијата и климатските промени. Според дипломатски извори, за овие прашања, САД имаат различни ставови со другите учесници на самитот.

Категории

XS
SM
MD
LG