Достапни линкови

Расмусен: Сите земји од Балканот треба да станат членки на НАТО


Расмусен: Сите земји од Балканот треба да станат членки на НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Нашата визија за Европа како цела, слободна и мирна, не може да биде остварена се додека Балканот не стане дел од ЕУ и НАТО. Ова е ставот на екс генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен. Со него разговараше Рихард Јозвиак.

XS
SM
MD
LG