Достапни линкови

Вратете му го писмото на Талат!-му порачаа демонстрантите на Иванов


Избори, отфрлање на таканаречената Тиранска платформа и попис...Овие барања беа повторени и на денешниот протест на иницијативата „За заедничка Македонија“. На шефот на државата Ѓорги Иванов му порачаа да му го врати писмото на спикерот Талат Џафери за кој сметаат дека е незаконски избран.

Категории

XS
SM
MD
LG