Достапни линкови

Вратете му го писмото на Талат!-му порачаа демонстрантите на Иванов


Вратете му го писмото на Талат!-му порачаа демонстрантите на Иванов
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Избори, отфрлање на таканаречената Тиранска платформа и попис...Овие барања беа повторени и на денешниот протест на иницијативата „За заедничка Македонија“. На шефот на државата Ѓорги Иванов му порачаа да му го врати писмото на спикерот Талат Џафери за кој сметаат дека е незаконски избран.

XS
SM
MD
LG