Достапни линкови

Последици врз децата од украинскиот конфликт


Страдањата на украинските деца во конфликтот во Украина се претставени преку нова фото изложба во седиштето на НАТО во Брисел. Изложбата претставува профили на дел од децата кои поминаа низ воените судири меѓу Украина и проруските сепаратисти и проблемите со кои се соочуваат сега.

XS
SM
MD
LG