Достапни линкови

Последици врз децата од украинскиот конфликт


Последици врз децата од украинскиот конфликт
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Страдањата на украинските деца во конфликтот во Украина се претставени преку нова фото изложба во седиштето на НАТО во Брисел. Изложбата претставува профили на дел од децата кои поминаа низ воените судири меѓу Украина и проруските сепаратисти и проблемите со кои се соочуваат сега.

XS
SM
MD
LG