Достапни линкови

„За заедничка Македонија“ - Нови избори се решение


Нови избори се излез од политичката кризата, порачаа од иницијативата „За заедничка Македонија“, кои по 54 пат организираа протест од пред Владата до Собранието. Најавија дека од понеделник ќе почнат да објавуваат детали за тоа како ќе ја остварат својата цел – избори. Бараат свикување на итна собраниска седница на која ќе се распишат нови парламентарни избори.

XS
SM
MD
LG