Достапни линкови

Русија разместува воена опрема на границата со Северна Кореа


илустрација

Русија распоредувала тешка воена опрема на границата со Северна Кореа во време на зголемено страхување од можен воен судир меѓу Пјонгјанг и Вашингтон. Руските медиуми јавуваат дека големи конвои и возови со воена опрема уште од изминатиот викенд се движиле кон границата. И Соединетите држави и Северна Кореа предупредија на евентуални превентивни напади, а Пјонгјанг се закани и со нуклеарен напад.

XS
SM
MD
LG