Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и ветровито


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG