Достапни линкови

Протести во Скопје - „На предавниците им суди народот“


Дојдени сме да ја одбраниме нашата татковина, нашето име. Нема да дозволиме да ни ја федерализираат и растурат земјата, порачаа денеска демонстрантите на иницијативата „За заедничка Макединија.“ Насобраните граѓани маршираа од Владата до Собранието и скандираа дека сакаат нови избори.

XS
SM
MD
LG