Достапни линкови

Kонтроли на сите бегалци од Мосул во потрага по милитанти на ИСИЛ


Kонтроли на сите бегалци од Мосул во потрага по милитанти на ИСИЛ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Ирачката војска врши долги и темелни проверки на сите луѓе кои бегаат од Мосул. Стотиците бегалци од Мосул се проверуваат еден по еден со цел да се најдат милитанти и соработници на Исламската држава, кои се обидуваат да избегаат или да се инфилтрираат во деловите кои ги контролира ирачката влада.

XS
SM
MD
LG