Достапни линкови

Како е да се живее со три долари дневно во Баку?


Во Азербејџан минималната месечна плата е 155 манати или нешто повеќе од 90 долари. Азербејџанскиот сервис на Радио Слободна Европа истражуваше како се преживува со таа сума во Баку. Волонтерката Нурана Акунѕаде за овој експеримент, живееше една недела со тие пари, без интернет и јавен превоз.

XS
SM
MD
LG