Достапни линкови

Апсења и полициска бруталност на протестите во Белорусија


Десетици граѓани беа уапсени на протестите против „данокот за безработници“ во Минск. Полицајци во цивилка ги приведуваа демонстрантите во необележани возила, иако протестот официјално беше пријавен и дозволен од полицијата во Белорусија.

XS
SM
MD
LG