Достапни линкови

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот


Директорот на ФБИ Џемјс Коми

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година. Посматрачите се во очекување дали тој ќе каже нешто и во врска со наводите на претседателот Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак Обама го прислушувал за време на кампањата. Пред Комисијата треба да се појави и директорот на Агенцијата за национална безбедност Мајк Роџерс.

XS
SM
MD
LG