Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонима ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив прваец. Темепратурата ќе се движи од 13 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со темепратура од 22 степена.

XS
SM
MD
LG