Достапни линкови

Нема докази дека Обама го шпионирал Трамп


Кулата Трамп - домот на претседателот на САД Доналд Трамп во Њујорк. 08.10.2016

Министерството за правда на САД достави документи по барањето на Конгресот да се утврди дали поранешниот претседател Барак Обама го шпионирал претседателот Доналд Трамп.

Првичниот преглед на документите покажал дека тие не содржат доказ кои ги потврдуваат тврдењата на Трамп дека бил цел на надзор и прислушување, додека престојувал во Кулата на Трамп минатата година во Њујорк, изјавил владин извор за Ројтерс на 17 март.

Министерството за правда соопшти дека документите ќе ги испрати до разузнавачките и правосудните комитети на Сенатот.

XS
SM
MD
LG