Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ - Избори за излез од кризата


Архива - Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во својата програма, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ повторувајќи го својот став за излез од кризата.

Во соопштението се вели СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада.

XS
SM
MD
LG