Достапни линкови

СДСМ - Кривични пријави против директори на училишта


Архива - Дел од раководството на СДСМ во седиштето на партијата во Скопје.

Поддршка за родителите кои остро се спротивставиле на злоупотребите на нивните деца за протести изрази денеска СДСМ преку партиско соопштение, истакнувајќи дека ќе се соочат со одговорност тие што учествувале во притисоци врз ученици или тоа не го спречиле.

Од партијата наведуваат дека се поднесени кривични пријави против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Киро Николовски, како и против директорот на прилепското средно училиште „Ристе Ристески-Ричко“, Жарко Темелкоски, бидејќи влегле во кривично дело, се вели во соопштението на СДСМ.

XS
SM
MD
LG