Достапни линкови

Протести во Скопје - „Aлбанската платформа ќе ја растури Македонија“


Новиот претседател на Собранието да ја отфрли платформата од Тирана е ултимативно барање од кое нема отстапување, порачаа демонстрантите на протестот на граѓанската иницијатива за „Заедничка Македонија.“

XS
SM
MD
LG