Достапни линкови

Протест на иницијативата „За заедничка Македонија“


Протести на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Протестот на граѓанската иницијатива за „Заедничка Македонија, и денеска започна по вообичаената патека од Владата. Од тука неколку илјади демонстранти преку канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во центарот на градот, треба да пристигната пред Собранието.

Ова е третата недела на протестите на кои излегуваат илјадници луѓе во Скопје и во други градови на Македонија . Демонстрантите од иницијативата " За заедничка Македонија" бараат повлекување на тиранската платформа и зачувување на унитарноста на земјата.

XS
SM
MD
LG