Достапни линкови

Тилерсон: Крај на трпеливоста кон Северна Кореја


Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон изјави денеска во Сеул, дека е дојден крајот на трпеливоста на САД кон Северна Кореја. Тилерсон посочи дека се разгледуваат низа нови мерки за справување со Северна Кореја и и порача дирекно на државата да стави крај на развивањето нуклеарно оружје.

XS
SM
MD
LG