Достапни линкови

Меркел во Вашингтон на разговори со Трамп


американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека со љубопитност и задоволство ја чека денешната средба со американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон. „Секогаш е подобро да разговараме меѓу себе отколу за себе“, изјави таа за весникот „Сарбрикер цајтунг“. Оваа средба беше одложена пред неколку денови поради снежната бура во Вашингтон и ќе биде прва откако Трамп е избран за претседател.

XS
SM
MD
LG