Достапни линкови

Иванов ја одложи посетата на Австралија


Претседателот Ѓорге Иванов донесе одлука за одложување на посетата на Австралија, соопштија од неговиот Кабинет. Од таму посочуваат дека политичката состојба во земјата и тензиите меѓу ЕУ и Турција за прекин на договорот за мигрантите се причините поради кои претседателот Иванов нема да ја реализира посетата на Австралија.

XS
SM
MD
LG