Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

XS
SM
MD
LG