Достапни линкови

Манифест на иницијативата „За заедничка Македонија“


Со Манифест денеска демонстрантите од иницијативата „ За заедничка Македонија“ го одржаа протестот против, како што велат, двојазичност во земјава. Тие ги повикаа граѓаните да излезат во, како што велат, одбрана на државните симболи. Демонстрантите со песна со порачаа дека јазикот не го даваат.

XS
SM
MD
LG