Достапни линкови

Прекинува штрајкот на вработените во МПМ


Скопје - Седиштето на најголемата медиумска издавачка куќа Медиа принт Македонија. (МПМ).

Медиа принт Македонија (МПМ) им ја исплати јануарската плата на вработените, по што прекина штрајкот на медиумските работници од „Дневник“, „Утрински весник“ и „Вест“ кој траеше еден месец. Од Синдикатот на новинари и медиумски работници истакнаа дека барањата на вработените се исполнети и оти нема основа за продолжување на штрајкот.

XS
SM
MD
LG