Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд на пониските места, а на некои повисоки планини со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќето ќе биде изразен во источните делови на земјава. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG