Достапни линкови

Протести со порака-паднаа маските


Неколку илјади луѓе и попладнево излегоа на протест на иницијативата за заедничка Македонија. Трета недела по ред се организираат протести секој работен ден. Насобраните бараат целосно отфрлање на, како што ја нарекуваат, тиранската платформа.

XS
SM
MD
LG