Достапни линкови

СДСМ: Единствената пречка за Македонија се Иванов и Груевски


Лидерот на СДСМ Зоран Заев

СДСМ денеска излегоа со соопштение во кое се наведува дека претседателот Ѓорге Иванов и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Греуевски се единствената пречка за Република Македонија.

Го повикуваме Иванов да не одолговлекува во обид да ги спаси Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ од одговорност за криминалите и злоупотребите, се вели во соопштението на СДСМ, во кое партијата го повтори барањето Иванов веднаш да го даде мандатот за состав на новата реформска Влада на граѓаните на Р.Македонија.

Како што се дополнува во соопштението, огромно мнозинство од околу 700 илјади гласачи избраа промени, правда, заедништво, и Програма на новата Влада тоа ќе го овозможи

XS
SM
MD
LG