Достапни линкови

Времето денеска: облачно со сончеви периоди


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, претпладне во источните делови со локален дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од -5 до 14 степени. Во Скопје слично време со температура од 1 до 11 степени.

XS
SM
MD
LG