Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно со услови за дожд


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд, а на планините со повремен локален снег. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 3 до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 9 степени.

Во следните денови поради спуштање на постудени воздушни маси од север, ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со умерен северен ветер. До вторник ќе има услови за слаб локален дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег.

XS
SM
MD
LG