Достапни линкови

Протестниот марш заменет со музички хепенинг


Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Во градскиот парк со музички хепенинг е заменет протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија.“ Како што е објавено на нивната Фејсбук страна, присутните ќе ги забавуваат популарниот Даниел Кајмаковски и групата Паркети.

Организаторите на настанот велат дека се разочарани од лидерот на СДСМ Зоран Заев поради, како што велат, неотфрлањето на Тиранската платформа чија цел е редефинирање на граѓанска Македонија.

XS
SM
MD
LG