Достапни линкови

Напаѓачот со секира во Диселдорф дејствувал сам


илустрација

Лицето кое со секира вчера на желизничката станица во герамснкиот град Диселдорф ранил неколку луѓе дејствувал сам и бил ментално болен, соопшти полицијата. Станува збор за 37 годишен човек од, како што е наведено, „поранешна Југославија“ кој живеел во Вупертал. Тој најпрвин ги нападнал патниците во возот, а потоа и во станицата во Диселдорф. При неговото апсење тој скокнал од еден мост при што се повредил.

XS
SM
MD
LG