Достапни линкови

Хантсмaн, нов амбасадор на САД во Москва?


гувернерот на Јута Џон Хатсмaн

Американските медиуми јавуваат дека Белата куќа побарала од гувернерот на Јута Џон Хатсмaн да биде нов амбасадор во Русија и оти тој тоа го прифатил. Хантсман кој учествувапе во трката за републикански претседателски кандидат во 2012 година беше амбасадор во Сингапур и во Кина. За време на ланската претседателска трка тој беше остар критичар на американскиот претседател Доналд Трамп. Меѓутоа, како што јавуваат медиумите, тие во последно време имале пријателски односи.

XS
SM
MD
LG