Достапни линкови

Започна маршот „За заедничка Македонија“


Протест против двојазичност во Скопје. 08.03.2017

Започна протестот на иницијативата „За заедничка Македонија“. И вечерва неколку илјади граѓани маршираат од пред зградата на Владата во Скопје до Собранието против воведување на двојазичност, а за зачувување на унитарноста на Македонија. Протестите кои во Скопје се одржуваат втора недела, се проширија и во неколку градови во Македонија.

XS
SM
MD
LG