Достапни линкови

Седница на Судскиот совет за оставката на Михајлова


Илустративна фотографија: Влезот на Основениот суд Скопје 1.

Претседателката на Кривичниот суд во Скопје Татјана Михалова вчера поднесе неотповиклива оставка, а судот во најкраток можен рок ќе закаже седница, соопшти денеска Судскиот совет на Република Македонија.

За оставката на функцијата в.д. претседателот на Основен суд Скопје 1, судијата Михалова вчера, писмено го известила судот и во однос на тоа во текот на денешниот ден ќе бидат направени анализи и во најкраток можен рок ќе биде закажана седница, се вели во соопштението на Судскиот совет.

XS
SM
MD
LG