Достапни линкови

Претставничкиот дом ќе почне сослушувања за руското мешање


Девин Нунeс

Комитетот на американскиот Претставнички дом за разузнавање на 20 овој месец ќе го одржи првото јавно сведочење во истрагата за наводното руско мешање во претседателските избори во минатата година. Претседателот на Комитетот Девин Нунeс изјави дека планира серија јавни сведочења. На првото, како што додаде, се поканети директорот на ФБИ Џејмс Коми и адмиралот Мајк Роџерс кој е директор на Агенцијата за национална безбедност.

XS
SM
MD
LG