Достапни линкови

Генералниот секретар на ОБСЕ во посета на Македонија


Генералниот секретар на ОБСЕ Ламберто Заниер

Генералниот секретар на ОБСЕ Ламберто Заниер денеска и утре ќе престојува во Скопје. Според најавите, Заниери се очекува да разговара со претседателот Ѓорге Иванов, со министерот за надворешни работи Никола Попоски и со претставници на парламентарните политички партии.

XS
SM
MD
LG