Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови. Ќе дува умерен дo засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура од еден до седум а дневната од 12 до 16 степени. Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен дo засилен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG