Достапни линкови

Еден град во две држави и граница меѓу ЕУ и Русија


Еден град во две држави и граница меѓу ЕУ и Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Естонскиот град Нарва и рускиот Ивангород имаат интересна приказна - пред падот на Советскиот Сојуз беа еден ист град. Сега e поделен и има граница меѓу ЕУ и Русија. И покрај поделбите, граѓаните одржуваат добри меѓусебни врски.

XS
SM
MD
LG