Достапни линкови

Починал рускиот амбасадор во ОН, Виталиј Чуркин


Рускиот амбасадор во ОН, Виталиј Чуркин.

Руското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека рускиот амбасадор во ОН, Виталиј Чуркин починал во Њујорк без да бидат наведени околностите за неговата смрт. Во соопштението само е изразено сочуство до неговото семејство и роднини и е посочено дека тој неочекувано починал на еден ден пред неговиот 65-ти роденден. Чуркин од 2006 година е претставник на Русија во ОН.

XS
SM
MD
LG