Достапни линкови

Косово: Девет години независност


На Косово денеска е државен празник. Се прославува 9-годишнината од независноста, па многумина жители на Приштина излегоа низ улиците на градот. Независноста на Косово досега ја признаа 113 држави, меѓу кои и Македонија.

XS
SM
MD
LG