Достапни линкови

Жителите во кампот „Винојуг“ не сакаат назад


Во кампот за бегалци и мигранти „Винојуг“ во близина на Гевгелија има вкупно 65 луѓе, меѓу кои и деца. Никој од нив не сака да се врати ниту во земјите од каде што побегнале, ниту во Грција.

XS
SM
MD
LG