Достапни линкови

СДСМ и ДУИ: Конструктивни преговори за нова влада


СДСМ и ДУИ преговараа за формирање влада. Потпретседателката на ДУИ Теута Арифи изјави дека на маса ги доставиле нивните барања, додека Радмила Шеќеринска од СДСМ рече дека со ДУИ разговарале како да излезат од ситуацијата која ја наметнал Претседателот Иванов.

XS
SM
MD
LG