Достапни линкови

Некои од клучните моменти од мандатот на Обама


Некои од клучните моменти од мандатот на Обама
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Американскиот претседател Барак Обама по два претседателски мандати во петок, 20-ти јануари си заминува од Белата Куќа. Елиминацијата на Осама на Бин Ладен, нуклеарното разоружување, подобрувањето на односите со Куба и договорот со Иран се само дел од важните моменти од неговиот осумгодишен мандат.

XS
SM
MD
LG