Достапни линкови

Некои од клучните моменти од мандатот на Обама


Американскиот претседател Барак Обама по два претседателски мандати во петок, 20-ти јануари си заминува од Белата Куќа. Елиминацијата на Осама на Бин Ладен, нуклеарното разоружување, подобрувањето на односите со Куба и договорот со Иран се само дел од важните моменти од неговиот осумгодишен мандат.

XS
SM
MD
LG