Достапни линкови

НАТО ги зајакнува воените сили во источна Европа


Стотици американски тенкови и оклопни возила пристигнаа во Германија и ќе бидат распоредени низ цела источна Европа со цел да биде зголемено военото присуство на границата со Русија.

XS
SM
MD
LG