Достапни линкови

Протести во Скопје за апсењето на Харадинај


Стотина студенти, интелектуалци и поранешни борци на ОНА, денеска одржаа протест пред Амбасада на Франција во Скопје. Со транспаренти "Харадинај е Косово","Слобода за Рамуш" тие протестираа против одлуката на Франција за апсење на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај.

XS
SM
MD
LG