Достапни линкови

Стотици илјади иранци на погребот на Рафсанџани


Поранешниот претседател на Иран, Хашеми Рафсанџани беше погребан денеска во Техеран, во мавзолејот на ајатолахот Хомеини. Во Иран денеска беше неработен дека, па на улиците на Техеран излегоа стотици илјади иранци. Рафсанџани беше претседател на Иран од 1989-та до 1997-ма година.

XS
SM
MD
LG